Друк

Історична довідка

 
Комунальне підприємство "Здолбунівводоканал" - є комунальною власністю територіальних громад міста Здолбунів, прийнято в комунальну власність згідно рішення Здолбунівської районної ради №133 від 14 листопада 2003 року і Здолбунівської міської ради №546 від 25 грудня 2003року.

Підприємство є правонаступником Районного виробничого комунального водопровідно-каналізаційного підприємства "Здолбунівводоканал", яке в свою чергу створено на базі Здолбунівської дільниці "Рівнеоблводоканалу".

Засновником та власником є Здолбунівська міська рада Рівненської області.

КП "Здолбунівводоканал" є юридичною особою і здійснює свою діяльність згідно Статуту та чинного законодавства України. "Підприємство" має самостійний рахунок в банку, самостійний баланс, печатку та штамп зі своїм найменуванням, проводить свою діяльність на принципах госпрозрахунку.

"Підприємство" в своїй діяльності керується Законами України "Про підприємства України", "Про власність", "Про підприємство", "Про місцеве самоврядуваннявУкраїні",рішеннямиміськоїради,іншого уповноваженого Власником органу та даним Статутом, звітує про свою роботу перед Власником.

Головною метою діяльності підприємства є забезпечення водопостачання, водовідведення та очистка стоків всіх абонентів у м. Здолбунів та в інших населених пунктах в зоні діяльності підприємства, з забезпеченням вимог по якості питної води, нормативної чистки вод та охорони навколишнього середовища, реалізація на підставі одержаних прибутків економічних та соціальних інтересів трудового колективу.

Основним видом діяльності підприємства є експлуатація водопровідно-каналізаційних систем і об'єктів.Свою діяльність підприємство здійснює на підставі ліцензії Державної геологічної служби (серія АВ №501830) на видобування корисних копалин, спеціального дозволу на користування надрами, виданою міністерством охорони навколишнього середовища (№4802 від З грудня 2008р.) та ліцензії Рівненської ОДА (серія АБ №323352) на основний вид діяльності - централізоване водопостачання та водовідведення.

Як самостійне підприємство успішно працює на ринку послуг з 2003 р. За цей час за підтримки і співпрацювання Здолбунівською міською радою було введено в дію вуличні водопровідні мережі по вул. Стуса, Коперніка, Церковна, Віли І, Віли ІІ,Віли ІІІ, Віли ІХ, Словацького, Нова, Цегельна, каналізаційну мережу по вул. С. Бандери та дворову мережу від будинку по вул. С. Бандери 6-8.

Завершено роботи по будівництву, монтажу обладнання та запущено в дію КНС по вул. Цегельна.

За період роботи підприємства також було прокладено водогін від вул. Старомильська до вул. Шевченка, що дало змогу подати на селище цементників питну воду, яка відповідає нормі; проведено реконструкцію ВНС по вул. Старомильська з заміною насосного обладнання і встановленням станцій управління з частотним регулюванням, проведено заміну насосних агрегатів і станцій управління на КНС по вул. Нова і КНС по вул. І. Гончара, замінено станції управління на ВНС третього підйому і КНС по вул. Стефановича з встановленням частотного регулювання і замінено методику обеззараження, водозабору по вул. Старомильська переведенням з газоподібного хлору на гіпохлорит натрію.

На даний час розробляється проектна документація на будівництво очисних споруд, проходить експертизу робочий проект по прокладанню резервної вітки водогону від вул. Старомильська до вул. Заводська. Постійно вживаються заходи по економії електроенергії і зменшенню витрат води.